Зиму проводжали, весну закликали!

Із сивої давнини прийшло до українців старослов’янське свято Масляна (Масниця), що бере свій початок  ще з дохристиянських часів. Воно символізувало  прихід весни та пробудження  природи.  Древні слов’яни відзначали «проводи  зими» і вшановували Сонце, яке несло тепло і  енергію життя.  На Масляну готували  обрядовий хліб у формі кола – млинець.  Люди вірили, що з’їдаючи млинець, вони з’їдають частинку  тепла і могутності небесного світила. Недарма кажуть: «Без млинця – не Масниця».

16:58 27.02.2020

У Чоповичах будується дитячий садочок

Протягом 2019-2020 років  у Чоповицькій громаді  реалізується проект будівництва дитячого садочка по вул. Соборній,30, смт Чоповичі Малинського району Житомирської області. Із січня вже  проводяться будівельні роботи. Загальна вартість проекту становить  близько 14 млн.грн. Це  кошти Державного фонду регіонального розвитку  та співфінансування  з Чоповицького селищного бюджету.

11:34 19.02.2020