Безбар'єрність

Інформація оцінки ступеня безбар'єрності (2021)

Інформація оцінки ступеня безбар'єрності (2022)

Інформація оцінки ступеня безбар'єрності (2023)

#Безбар’єрність: Хочу подякувати. Як зробити це правильно

Часто цивільні люди хочуть подякувати ветеранам  /  ветеранкам, але бояться бути нав’язливими. Висловлювати вдячність і підтримку потрібно, єдине питання — яким чином це зробити, щоб це було доречно і не театрально.

09:00:56 14.02.2024

#Безбар’єрність: Люди, які пережили полон. Що варто врахувати при взаємодії

Насамперед слід коректно визначити людей, які пережили полон. Фахівці пропонують використовувати термін «ветерани / ветеранки, які пережили полон», не прив’язуючись до офіційного статусу, а враховуючи наявність досвіду перебування в полоні.

10:55:30 19.01.2024

Українська освіта без бар’єрів — МОН працює над розробленням національної стратегії розвитку інклюзивного навчання

Освітнє середовище в Україні має стати інклюзивним, безбар’єрним та дружнім до учасників освітнього процесу. Для цього в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору Міністерство освіти і науки України реалізовує флагманський проєкт «Українська освіта без бар’єрів». Він покликаний створити належні умови для здобуття якісної освіти, соціалізації, підготовки до самостійного життя та професійної діяльності для кожного і кожної.

15:54:00 08.12.2023

Безбар’єрність: Житомирщина щиро дякує за допомогу і підтримку Всесвітній продовольчій програмі ООН, — Неля Ковалюк

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю відбулася робоча зустріч представників Всесвітньої продовольчої програми ООН з представники Житомирської, Київської, Дніпропетровської областей та міста Києва та обговорили потреби людей з інвалідністю під час війни. Також на зустріч були запрошені представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

16:43:08 06.12.2023

Безбар’єрність як державна політика

Уявіть собі, що три людини різного зросту дивляться спортивну гру через паркан. Одній видно все, другій потрібно трішки витягувати голову, щоб щось побачити, а третій через високий паркан нічого не видно. Як би ви розв’язали таку задачу, аби кожному було зручно спостерігати за грою? Підставили би другій та третій людині стільчики? Але тоді ви б оминули увагою першу людину, правда ж? Правильно було би прибрати паркан, щоб кожному з трьох було би комфортно дивитися гру. Але чому люди за парканом? Не знають де вхід? Немає коштів на квитки? Ми маємо позвати їх бути з нами, серед інших глядачів на трибунах. Це називається системним усуненням бар’єрів. І воно відбувається на рівні держави.

11:12:42 05.12.2023

#Безбарєрність: Віктор Градівський з робочим візитом відвідав Любарський психоневрологічний інтернат

01 грудня за дорученням начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський разом із директоркою Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА Оленою Грищук відвідали Любарський психоневрологічний інтернат.

11:58:21 04.12.2023

Щодо проходження фізичної ідентифікації пенсіонерами Житомирщини та ВПО

У Житомирській області, за інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА, проживає 11395 пенсіонерів. Важливим аспектом для цієї групи населення є питання фізичної ідентифікації. Норма фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні на постійній основі ще з 2004 р. Вона є загальноприйнятою  міжнародною практикою, необхідною для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій вони були призначені.

16:19:48 14.11.2023

#Безбар’єрність: У Житомирі відбувся тренінг «Алгоритм проведення гендерних аудитів»

09 листопада відбувся черговий тренінг «Алгоритм проведення гендерних аудитів» (в тому числі аудитів безпеки та доступності), який провела Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» на чолі з представницею Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Нелею Ковалюк та Громадська організація «Паритет» за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду (УЖФ) та Уряду Канади.

10:50:54 13.11.2023

Безбар’єрність: Віктор Градівський провів нараду щодо виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору

Сьогодні, 24 жовтня, під головуванням начальника Житомирської ОВА Віктора Градівського відбулася нарада на тему: «Про виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору».

10:59:05 25.10.2023