Голова громади

Філоненко Михайло Миколайович

Філоненко Михайло Миколайович народився 21 листопада 1976 року  в смт Чоповичі Малинського (нині Коростенського ) району Житомирської області.

З 1984 по 1994 рік  навчався у Чоповицькій  середній школі. Після закінчення  школи вступив до Немішаївського радгоспу-технікуму, де навчався за спеціальністю електрифікація і автоматизація  сільського господарства та отримав кваліфікацію «технік-електрик».

Свою трудову діяльність  розпочав  у 1997 році  на посаді електрика  Чоповицького льонозаводу.

З 2002 по 2014 рік працював на Малинській паперовій фабриці бригадиром-охоронником.

У жовтні 2014 року на позачергових  місцевих виборах  обраний Чоповицьким селищним головою. Приступив до виконання своїх повноважень 05.11.2014. Присвоєно 9 ранг посадової особи  місцевого самоврядування.  У 2015 році на чергових місцевих виборах вдруге був обраний Чоповицьким селищним головою.

У 2016 році згідно із  Законом України «Про добровільне об’єднання  територіальних громад» утворена  Чоповицька селищна  об’єднана територіальна громада. На перших виборах у Чоповицькій селищній ОТГ  переважною більшістю голосів Філоненко М.М. був  обраний  Чоповицьким селищним головою. 30 грудня 2016 року оголошено  результати  виборів та визнано повноваження Чоповицького селищного голови у об’єднаній територіальній громаді.

У 2020 році вчетверте висуває свою кандидатуру на виборах Чоповицького селищного голови та стає переможцем. На першій сесії Чоповицької селищної ради восьмого скликання 25 листопада 2020 р. Михайло Філоненко приступив до виконання повноважень.

Освіта вища. У 2022 році закінчив  Приватний  вищий навчальний заклад «Європейський університет» та отримав диплом магістра за освітньою програмою «Менеджмент організацій і адміністрування».

Одружений. Дружина – Філоненко Оксана Олександрівна, ФОП.

Має двох повнолітніх дітей.

За період перебування на посаді Чоповицького селищного голови Михайло Філоненко був нагороджений Грамотою Верховної Ради України (2017р.) та Грамотою Житомирської обласної  ради (2019 р.) за  вагомий особистий внесок у реформування місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток  територіальних громад, сумлінну працю та високий професіоналізм.