Дата: 25.04.2021 12:10

24 квітня у Чорнобильській зоні відчуження відбулося відкриття меморіалу ліквідаторам – жителям Коростенського району – за участі Віталія Бунечка, голови Житомирської ОДА, керівництва територіальних громад Коростенського району, а також ліквідаторів, їхніх рідних та близьких.

Відвідала захід і делегація від Чоповицької громади: ліквідатори Семенюк Петро Васильович і Меновщиков Дмитро Михайлович, селищний голова Михайло Філоненко, а також Володимир Косинський, Андрій Вербицький, Вадим та Світлана Горулі, Ігор Смик, Шпакович Володимир.

Імена та прізвища 619-ти жителів Житомирської області, які в перші дні після аварії на ЧАЕС були залучені до ліквідації пожежі на четвертому енергоблоці, викарбувані на цьому меморіалі, створення якого стало можливим завдяки злагодженій роботі 13-ти громад Коростенщини та їхній фінансовій підтримці.

Учасники заходу також висадили кущі самшиту в парку Слави на меморіальній алеї міст та сіл, евакуйованих після трагедії на ЧАЕС.

Варто згадати, що внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка відбулася 26 квітня 1986-го року, постраждало 10 мільйонів людей по всьому світу, було забруднено 150 тисяч квадратних кілометрів цінної землі.

Уроки Чорнобиля, які ми отримали такою величезною ціною, мають унеможливлювати повторення подібних катастроф.

?? Шануймо пам’ять загиблих! Піклуймося про потерпілих! ??