Забезпечення заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи для економії споживання електричної енергії

Дата: 23.04.2024 15:31

Нагадуємо, що в січні 2023 року стартував експериментальний проект створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії в Україні (далі-експериментальний проект), затверджений постановою Кабінетом Міністрів України від 10.01.2023 №25.

Експериментальний проект реалізується за рахунок фінансових та інших ресурсів та послуг, що відповідно до міжнародних договорів України надаються партнерами з розвитку на безплатній та безповоротній основі.

Метою даного експериментального проекту є забезпечення заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи для економії споживання електричної енергії та відповідного зменшення навантаження на енергетичну систему України, яка постраждала внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Учасниками експериментального проекту є:

Фізичні особи – громадяни України, які досягли віку та яким в установленому законодавством порядку присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Юридичні особи – заклади охорони здоров`я, освіти, культури, соціального захисту населення і спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (комунальної та державної форми власності), заклади фізичної культури і спорту (комунальної форми власності), управителі багатоквартирних будинків, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, які проводять свою діяльність відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у додатку 1 вищевказаної постанови.

Юридична особа попередньо надавши запит через Дію, має право отримати:

Три світлодіодні лампи на кожні 10 м2 для навчальних класів, приміщень вчительських закладів освіти, палат, процедурних кабінетів закладів охорони здоров`я, закладів соціального захисту населення і спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, приміщень бібліотек та архівів (читальних залів, книгосховищ та архівосховищ), закладів культури, крім закладів фізичної культури і спорту, житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Дві світлодіодні лампи на кожні 10 м2 для місць загального користування закладів охорони здоров`я та закладів освіти, закладів фізичної культури і спорту, житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Алгоритм дій при оформленні запиту на порталу Дія:

1.Посилання на портал Дія для авторизації:

2.Авторизуйтесь на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;

3.У розділі «Послуги» оберіть «Обміном лампочок» та заповніть запит:

4.В калькуляторі вкажіть площу приміщення та виберіть кількість та тип ламп;

5.Надайте згоду щодо здачі такої самої кількості ламп розжарювання;

6.Вкажіть місце знаходження організації;

7.Підпишіть запит на потребу КЕПом юридичної особи;

8.Якщо виникли технічні труднощі, пишіть у чат-бот справа знизу конкретизувавши свою проблему або на електронну пошту: support@thedigital.gov.ua.

Що потрібно юридичним особам для оформлення запиту на порталі Дія:

-найменування юридичної особи, зокрема скорочене (при наявності);

-ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

-місце знаходження юридичної особи (область, район-при наявності, населений пункт);

-загальна площа навчальних класів, приміщень вчительських, палат, процедурних та для закладів охорони здоров`я і освіти - м2;

-загальна площа місць загального користування в м2;

-потреба у світлодіодних ламп з цоколем Е-14;

- потреба у світлодіодних ламп з цоколем Е-27;

- кількість світлодіодних ламп з цоколем Е-14;

- кількість світлодіодних ламп з цоколем Е-27;

-контактний номер телефону;

-адреса електронної пошти;

-відмітка про гарантування юридичною особою передачі замінених ламп розжарювання у відповідній кількості до органів місцевого самоврядування з метою їх подальшої утилізації.

Перелік КВЕД для участі у програмі обміну лампочок юридичних осіб:

81.10 – комплексне обслуговування об`єктів;

85.10 – дошкільна освіта;

85.20 – початкова освіта;

85.31 – загальна середня освіта;

85.32 – професійна (професійно-технічна освіта);

85.41 – професійна (професійно-технічна) освіта на рівні закладу професійної (професійно-технічної) освіти;

85.42 – вища освіта;

85.51 – освіта у сфері спорту та відпочинку;

85.52 – освіта у сфері культури;

85.53 – діяльність шкіл підготовки водіїв транспортних засобів;

85.59 – інші види освіти, не віднесені до інших угруповань;

85.60 – допоміжна діяльність у сфері освіти;

86.10 – діяльність лікарняних закладів;

86.20 – медична та стоматологічна практика;

86.90 – інший вид діяльності у сфері охорони здоров`я;

87.10 – діяльність із догляду за хворими із забезпеченням проживання;

87.20 – надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб з розумовими вадами;

87.30 – надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю;

87.90 – надання інших послуг догляду із забезпеченням проживання;

88.10 – надання соціальної допомоги без забезпеченням проживання для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю;

88.99 – надання іншої соціальної допомоги без забезпеченням проживання;

90.01 – концертна та театральна діяльність;

91.01 – функціонування бібліотек та архівів (архівосховища);

91.02. – функціонування музеїв;

91.03 – діяльність музеїв та охорона історичних місць;

93.11 – функціонування спортивних споруд.