ПОДАРУЙ ДИТИНІ СІМ’Ю

Дата: 19.04.2024 15:00

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сімї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, офіційне працевлаштування та страхові внески, комплексна професійна підтримка.

Патронат над дитиною – це комплексна оплачувана послуга тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатній сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (з 01.01.2024 прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2563 грн ( 6407,5 грн в місяць), для дітей від 6 до 18 років – 3196 грн (7990грн в місяць)).

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатної особи становить 3028 грн (3028*5=15140 грн в місяць)).

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їхнього впливу на стан дитини та не повинен перевищувати трьох місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування дитини під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен перевищувати шести місяців.

Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який:

- має відповідні житлові умови;

- має позитивний досвід виховання дітей, готовий прийти на допомогу дитині та підтримати її сім’ю;

- має задовільний стан здоров’я;

- не був засудженим або позбавленим батьківських прав;

- готовий разом із добровільним помічником, дорослим членом своєї сім’ї, пройти навчання за тренінговою програмою та працювати в команді заради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.

Обов’язки патронатного вихователя:

- забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

- створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

- забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

- співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, що визначені органом опіки та піклування.

Куди звертатись?

Якщо Ви бажаєте підтримати дитину та стати патронатним вихователем, звертайтесь до Служби у справах дітей виконавчого комітету Чоповицької селищної ради за номером телефону 0631132076.