СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ УСІМ, ХТО ВІДДАВ ЖИТТЯ ЗА УКРАЇНУ

Дата: 04.04.2024 11:38

02 квітня 2024 року  відбулося позачергове засідання виконавчого комітету  селищної ради за  участі представників депутатського корпусу Чоповицької селищної ради восьмого скликання, на якому розглядалося  питання про створення  тимчасової  експозиції пам’яті, визначення її місцезнаходження   та затвердження Положення про неї.

Рішення виконавчого комітету

Чоповицької селищної ради

02.04.2024 № 28

про тимчасову експозицію пам’яті

1. Загальні положення

1. Положення про тимчасову експозицію пам’яті (далі – Положення) визначає основні правила організації експозиції світлин Захисників і Захисниць України – жителів Чоповицької територіальної громади, що ціною свого життя захищали свободу і незалежність України, її територіальну цілісність і недоторканість.

Положення розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Тимчасова  експозиція пам’яті (далі – Експозиція) – це розміщення фотосвітлин жителів Чоповицької територіальної громади, які віддали своє життя за свободу і незалежність України.

Місцезнаходження Екзпозиції – вздовж  пішохідної зони на перехресті  вулиць Вайсера та Малинської в селищі Чоповичі.

3. В Експозиції розміщені портрети військовослужбовців, що загинули (померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих на війні) під час    захисту Батьківщини:

які були зареєстровані або проживали  у населених пунктах Чоповицької територіальної громади;

сім’ї яких (батьки, дружина, чоловік, діти) зареєстровані або проживають  у  населених пунктах Чоповицької територіальної громади.

Світлини в Експозиції встановлюються в хронологічному порядку дат загибелі (смерті).

4. Метою створення Експозиції є гідне  вшанування пам’яті воїнів-земляків, які віддали своє життя за  свободу і незалежність України, прояв  чуйного ставлення до родин загиблих (померлих) захисників.

5. Організаційну діяльність  щодо створення  та утримання  Експозиції забезпечують відділ культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Чоповицької  селищної ради і  відділ житлово-комунального господарства, благоустрою та архітектури виконавчого комітету Чоповицької селищної ради.

2. Створення Експозиції

6. Експозиція по  структурі передбачає:

окреслений  периметр ділянки розміщення;

металеву конструкцію;

світлини (портрети) захисників розміром 59,8 см х 84,5 см;

Державні Прапори України, червоно-чорні прапори.

7. На території Експозиції можуть проводитися  заходи з нагоди вшанування Захисників і Захисниць України, тематичні мітинги, національно-патріотичні заходи для молоді, покладання квітів, відвідування  делегаціями почесних гостей.

8. Визначення ескізів  світлин та їх замовлення покладається  на відділ культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету  селищної ради, монтаж металевої  конструкції, кріплення світлин, озеленення та благоустрій території Експозиції  забезпечує відділ житлово-комунального господарства, благоустрою та архітектури виконавчого комітету селищної ради.

3. Порядок встановлення  світлин в Експозиції

9. Відповідальним за збір документів та виготовлення світлин є начальник відділу  культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету селищної ради.

10. Встановлення світлин в Експозиції  здійснюється на підставі:

копії повідомлення (сповіщення) про смерть родині загиблого (померлого) військовослужбовця з відповідної  військової  частини, військового підрозділу;

копії  лікарського свідоцтва про смерть або свідоцтва про смерть;

письмової згоди сім’ї загиблого (померлого) на  розміщення фотосвітлини та інформації про загиблого (померлого)  військовослужбовця.

11. Світлина загиблого (померлого) має бути розміщена  в Експозиції протягом місяця після поховання.

12. Ознайомлення представника сім’ї  загиблого (померлого)  військовослужбовця з цим Положенням  є обов’язковим.

4. Фінансування створення та утримання Експозиції

13. Фінансування створення  та утримання Експозиції  проводиться за рахунок коштів бюджету Чоповицької селищної територіальної громади та  інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

14. Озеленення та благоустрій території Експозиції здійснюється за рахунок коштів бюджету Чоповицької селищної територіальної громади та  інших коштів, не заборонених чинним законодавством України.

15. У випадку наруги на місці Експозиції, навмисного нищення, руйнування, псування або викрадення предметів-елементів Експозиції

відновлення, компенсація здійснюється за рахунок винних осіб (у разі їх виявлення), бюджету Чоповицької селищної територіальної громади або із залученням благодійників, меценатів.

16. На території Експозиції забороняється:

проїзд на мотоциклах, велосипедах, скутерах, самокатах або будь-якому іншому виді транспорту;

порушувати громадський порядок;

розпивати алкогольні напої;

висаджувати будь-які насадження;

залишати сміття;

займатися комерційною діяльністю.

5. Припинення Експозиції

17. Часткове або повне припинення Експозиції може бути  у разі:

значного руйнування або  знищення Експозиції;

фізичного зносу зображення  на світлинах;

визначення постійного  місця Експозиції (Алеї пам’яті героїв-земляків тощо);

спорудження  пам’ятного знаку,  пам’ятника або іншої споруди з метою увіковічення пам’яті захисників, які віддали своє життя  за Україну.

18. Про часткове або повне припинення Експозиції приймається рішення виконавчого комітету Чоповицької селищної ради.