#СтопШахрай: Як уникнути шахрайства при працевлаштуванні

Дата: 13.11.2023 10:42

Якщо вам запропонують великі гроші або пообіцяють швидку кар’єру, не вимагаючи при цьому ні диплому про освіту, ні будь-якого досвіду, насторожіться!

Пропонуємо вам декілька простих порад, аби не потрапити у халепу при працевлаштуванні. Головна з них – оцінювати все реально і не розраховувати на легкі гроші.

Проведіть ретельне дослідження:

Перевірте інформацію про компанію: офіційний вебсайт, відгуки на незалежних ресурсах, наявність фізичної адреси та контактних даних.

Зверніть увагу на репутацію компанії: пошукайте відгуки колишніх або поточних співробітників.

Уважно читайте пропозицію:

Читайте умови працевлаштування. Якщо пропозиція занадто хороша, щоб бути правдою (наприклад, висока зарплата за неповний робочий день без вимог до досвіду), це може бути ознакою шахрайства.

Не погоджуйтесь на передоплату за навчання, сертифікацію, обладнання або матеріали до офіційного працевлаштування.

Офіційний документообіг:

Переконайтеся, що всі угоди та договори надаються на офіційному бланку та містять чіткі умови працевлаштування.

Не надавайте особисті документи або платіжну інформацію до підписання офіційного трудового договору.

Інтерв’ю та зв’язок з компанією:

Співбесіда має проводитися в офіційному офісі компанії або через перевірені онлайн-платформи. Будьте обережні з роботодавцями, які використовують особисті електронні адреси або додатки для текстових повідомлень.

Ставите питання під час співбесіди, щоб переконатися, що вакансія і компанія є легітимними.

Безпека онлайн-комунікації:

Будьте обережні з відповідями на незапрошені пропозиції працевлаштування, особливо якщо вони надійшли електронною поштою від незнайомців.

Використовуйте надійні сайти пошуку роботи та уникайте публікації детальної особистої інформації в інтернеті.

Порада: варто користуватися послугами офіційних органів відповідальних за працевлаштування, насамперед – це міські та районні центри зайнятості.