Вишиванка – код нації

Дата: 17.05.2023 16:09

Щорічно в третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. У 2023 році дата святкування випадає на 18 травня.

День вишиванки спонукає до єдності і культурного відродження українського народу. Відзначати це свято запропонувала у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Акція отримала назву "Всесвітній день вишиванки" і її підтримали студенти та викладачі ВНЗ. Відтоді відзначати День вишиванки стало традицією в Україні та за її межами.

Сьогодні День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Здавна вишита сорочка вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.

Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто одягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

Запрошуємо жителів та гостей Чоповицької громади 18 травня 2023 року о 13:00 долучитися до «вишиваної ходи», яка стартуватиме від Чоповицького ліцею.