Кампанія декларування доходів, отриманих у 2022 році

Дата: 02.02.2023 15:15

Малинська ДПІ повідомляє, що з 1 січня 2023 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2022 року. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2023 року громадяни, які отримали доходи, з яких у 2022 році не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

• доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
  • доходи, отримані від  самостійного  обробітку  земельної  частки (паю);
  • спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
  • доходи від продажу інвестиційних активів;
  • іноземні доходи.

Подавати декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори – конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.

Декларацію за звітний податковий період  платник податку подає до контролюючого органу за своєю  податковою адресою.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Подати  декларацію  та  отримати  консультації  з  даного  питання ви можете  в  МАЛИНСЬКІЙ ДЕРЖАВНІЙ  ПОДАТКОВІЙ  ІНСПЕКЦІЇ  за  адресою: м.Малин, пл.Соборна,10

Графік роботи: понеділок- п’ятниця з 8.30 до 17.00

обідня перерва з 12.00.до 12.30.

Телефони для довідок : (04133)9-78-93