МОЗ: Жінкам, які годують грудьми, рекомендовано щепитися проти COVID-19

Дата: 01.11.2021 12:04

Грудне вигодовування не є протипоказанням до вакцинації проти COVID-19. Жодна з вакцин від коронавірусу не містить часток «живого» вірусу, тому вони не становлять загрози для матері та немовляти.

Всесвітня організація охорони здоров’я радить жінкам, що вигодовують грудьми, щепитися проти коронавірусної хвороби. Ці рекомендації підтримують регулятори у сфері охорони здоров’я США, Великої Британії, Німеччини та інших країн. В Україні Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) зазначає, що жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані проти COVID-19 без застережень, якщо іншого не зазначено в інструкції до вакцини.

Для щеплення можна використати вакцину Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech або AstraZeneca. Відповідно до чинної інструкції до вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, грудне вигодовування є протипоказанням для застосування цієї вакцини.

Припиняти годувати немовля грудним молоком через щеплення не потрібно.

Вакцини не можуть потрапити у грудне молоко, але туди потрапляють антитіла, які потенційно можуть захистити дитину від хвороби. Про це свідчать дані останніх досліджень – bit.ly/CDC_Ig_milk. Втім цих даних поки недостатньо, щоб визначити, який саме захист можуть забезпечити дитині ці антитіла.

Рекомендації ВООЗ (англійською) – https://bit.ly/who_covid_breastfeeding

Рекомендації НТГЕЇ – https://bit.ly/NTHEI_breastfeeding