Вакцинація проти COVID-19: Житомирська область отримає термосумки з першої партії холодового обладнання

Дата: 27.10.2021 10:10

Міністерство охорони здоров’я України у партнерстві з UNICEF Ukraine та за фінансової підтримки уряду США оновлює холодове обладнання для транспортування та тимчасового зберігання вакцин від COVID-19.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, область наразі отримає 2 термосумки, в яких можна зберігати 60 тисяч доз вакцин у замороженому стані.

Для задоволення нагальних потреб USAID надає 2,8 мільйона доларів, які будуть спрямовані ЮНІСЕФ на закупівлю прекваліфікованого ВООЗ обладнання пасивного охолодження для безпечного та ефективного транспортування та тимчасового зберігання вакцин у закладах первинної медичної допомоги та при їхньому використанні мобільними бригадами.

30 вересня ЮНІСЕФ доставив першу партію холодового обладнання, що включає 2700 термосумок, у яких вакцини від COVID-19 можуть зберігатися за температури від +2 до +8°C.

Загалом планується доставити:

• 5 643 термоконтейнери;
  • 8 100 термосумок;
  • 197 730 холодоелементів;
  • 27 486 пристроїв температурного моніторингу.

За підтримки USAID обладнання отримають 3100 пунктів щеплень, 1034 із яких працюють на базі закладів первинної медичної допомоги, та 800 мобільних бригад.

Надалі це обладнання також можна буде використовувати для транспортування і зберігання вакцин, передбачених національним календарем профілактичних щеплень.

Нагадаємо, що станом на 26 жовтня від COVID-19 у Житомирській області вакциновано 506 220 осіб.