Свято Івана Купала в Чоповицькій громаді

Дата: 07.07.2021 16:36

Традиційно в ніч з 6 на 7 липня жителі Чоповицької громади  відзначають свято Івана Купала.

Здавна люди вірили, що саме в цю ніч прокидається вся нечисть: водяники, русалки, відьми. Тож народне свято тісно переплетене з язичницькими ритуалами та повір’ями.

На території сіл Барвінки та Головки Чоповицької громади відбулося традиційне обрядове святкування. Дівчата наряджали Марену, а парубки Купала, розгадувати загадки та виконували завдання водяника, аби той дозволив проводити свято.

Проходили запальні естафети та командні змагання між хлопцями та дівчатами. Запалювали купальське вогнище та стрибали через нього. Такою була святкова концертна програма, а вечір завершився  дискотекою.

Чоповицький селищний голова Михайло Філоненко та старости Марія Ширченко та Надія Назаренко  також були  на святкуваннях  й привітали всіх присутніх  зі святом Івана Купала.