У користуванні сімейних лікарів Чоповицької громади відтепер буде телемедичне обладнання

Дата: 29.03.2021 11:30

25 березня в КНП "Чоповицький селищний центр первинної медико-санітарної допомоги" отримали програмно-апаратний комплекс для телемедичного консультування IDIS2GO ". Його вартість - 104 тис грн.

До складу валізи входять такі пристрої:

- електрокардіограф;

- цифровий дерматоскоп (дає змогу виявити меланому на ранній стадії, а також вивчити підозрілі плями на шкірі та інші шкірні утворення);

- електронний тонометр;

- пульсоксиметр (визначає рівень насичення крові киснем);

- спірометр (вимірювання об'єму повітря, що надходить з легенів при найбільшому видиху після максимального вдиху);

- безконтактний термометр;

- цифрова оглядова камера;

- планшет для зберігання та передавання даних на вторинний та третинний рівні.

Відтепер лікарі Чоповицької громади  зможуть приїхати на виклик до пацієнта та за допомогою цього комплексу провести різні обстеження: перевірити роботу серцево-судинної системи, виміряти тиск, температуру тіла, здійснити дерматоскопію. Уся інформація буде відображена на портативному комп'ютері, і лікар зможе зробити свої первинні висновки.

Телемедичне обладнання було отримане відповідно до Постанови КМУ № 983 від 06.12.2017 року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» за співфінансування  Чоповицької селищної ради у розмірі 11 тис грн.