Служба зайнятості

Дата: 16.02.2021 15:39

Так сталось, що ви втратили роботу. Причому  не заплановано. Це завжди стрес  і розпач, що  не дозволяють  реально оцінити  свої можливості. А вихід є!

З цього приводу роз’яснення надає директор Малинської міської служби зайнятості - Михайло Противень.

Перш за все, зверніться  до центру зайнятості, який надасть  безоплатні послуги  з пошуку нової роботи, планування кар’єри  шляхом професійної підготовки  чи перепідготовки, та згідно законодавства  призначить матеріальну допомогу по безробіттю.

Як розраховується  розмір допомоги по безробіттю?
Розмір допомоги розраховується для кожного безробітного індивідуально
і  залежить від страхового стажу, підстави припинення трудових відносин  та розміру заробітної плати  отримуваної громадянином  перед звільненням.

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначений статтями 22 та 23 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 р. № 1533-III (зі змінами).

Відповідно до Закону застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:

- до 2 років страхового стажу – 50% від середньої  заробітної плати  отримуваної  безробітним  до звільнення.

- від 2 до 6 років - 55 відсотків;

- від 6 до 10 років - 60 відсотків;

- понад 10 років - 70 відсотків.

Застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі,  який  на  період карантину становить 1 000 грн.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

У зв’язку з підвищенням з 1 грудня 2020 року цього соціального стандарту   до 2 270 грн, розмір максимальної допомоги зріс до 9 080 грн.