Відкриття пам’ятника засновнику Чопович

Дата: 25.06.2020 15:16

24 червня 2020 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника князю Чопу Древлянському – засновнику  Чопович, спорудженого  громадським коштом. Ініціатором встановлення  пам’ятника  виступив Баранівський Василь Федорович – доктор філософських наук, професор, академік, заслужений працівник освіти України, уродженець села Барвінки.

Автори пам’ятника: Фещенко Василь Іванович – народний художник  України, Рожик Віталій  Миколайович – заслужений  скульптор  України. Пам’ятник  зроблено у вигляді  погруддя воїна, за плечима якого кінь.

На урочистості  до Чоповицької громади завітали голова Житомирської обласної державної адміністрації Бунечко Віталій Іванович, голова Малинської райдержадміністрації Кириченко Сергій Васильович, депутати  Житомирської обласної ради Рудченко Микола Миколайович і Перегуда Віктор Петрович,  перший  Віце-Президент, виконавчий директор  МГО «Земляцтво Житомирян» Барановський Віктор  Михайлович (м.Київ), меценат Баранівська Олена  Владиславівна (м.Київ),  кандидат  історичних наук, Почесний краєзнавець України Тимошенко Василь Іванович (м.Малин).

Чоповицький селищний голова  Філоненко Михайло Миколайович привітав громаду з відкриттям  пам’ятника засновнику  Чопович та подякував  усім, хто долучився до цієї важливої справи. Пам’ятник цій легендарній постаті є тільки початком   цікавого проекту по створенню скверу  з історичною тематикою. Є план – значить він реалізується – ось принцип роботи  Михайла Філоненка.

Перебування голови Житомирської обласної  державної  адміністрації у Чоповицькій селищній об’єднаній територіальній громаді не  обмежилося участю в  урочистостях. Віталій Бунечко  у рамках  візиту  відвідав об’єкт  Національної програми «Велике будівництво» - дитячий садочок  смт Чоповичі, Чоповицьку гімназію та ТОВ «Фабрика натуральної  косметики «ЕЛЬФА».

Захід проходив в умовах та з дотриманням карантинних обмежень.

Гості громади були приємно вражені благоустроєм  селища, розвитком громади  та прагненням чопівців відродити історичну пам’ять.