Шановні жителі Чоповицької об'єднаної територіальної громади!

Дата: 18.03.2020 11:58

Шановні жителі Чоповицької об’єднаної територіальної громади!

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності.

Шановні мешканці! Попереджуємо Вас про відповідальність за самовільне випалювання рослинності!

Самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ч.1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, карається накладенням штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 680 грн.)  і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190 грн. до 1700 грн.).

Випалювання сухої рослинності або її залишків у населених пунктах та за її межами без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою вищевказану адміністративну відповідальність.

Одночасно повідомляємо, що відповідно  до статті 245 Кримінального Кодексу України:

«Стаття 245. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів,  сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 грн. до 8500 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
  2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років».

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з таким явищем.

Тож закликаємо Вас бути свідомими громадянами, берегти природу, майно та життя!

Чоповицька селищна рада

Наслідки