ПІСНЯ – ДУША НАРОДУ

Дата: 24.02.2020 10:10

До Міжнародного дня  рідної мови у Комунальному закладі «Чоповицька  публічна  бібліотека» Чоповицької селищної ради  відбулося  Свято  української пісні.

Українська пісня – це душа народу, одна із його святинь і найцінніший духовний скарб.  Олександр Довженко писав: «Українська пісня – геніальна  поетична біографія  українського народу. Це історія народу – трудівника, народу – воїна, що цілі віки  бився, як лев, за  свою свободу, що  цілі віки  втрачав  усю свою силу,  своє життя…».

Цікавою була інформація про  народні пісні, що дійшли до нас із сивої давнини, про українські естрадні  пісні, їх авторів і виконавців.

В ЮНЕСКО зібрана  фонотека народних пісень  країн світу. Україна знаходиться на першому місці – 15,5 тисяч народних мелодій.

Прозвучали  пісні «Ой на горі та й женці жнуть», «Їхав  козак за Дунай», «Ніч яка місячна», «Несе Галя воду», «Пісня про рушник», «Чорнобривці»,  «Черемшина», «Червона рута» та інші. Разом  з  ансамблем працівників бібліотек співали всі присутні.

Лунає пісня українська,

У кожну хату шле тепло,

Як своїм дітям добра  мати

Дарує спокій  і добро.