Підсумки роботи зі зверненнями громадян у Чоповицькій селищній раді за 2019 рік

Дата: 04.02.2020 12:41

Статтею 22  Закону України  «Про звернення громадян»  визначено, що керівники та посадові особи  місцевого самоврядування зобов’язані  проводити  особистий прийом  громадян. Щорічно на засіданні виконавчого комітету  селищної ради затверджується графік особистого прийому громадян у селищній раді, де визначені  дні та  години прийому, але громадян приймають щоденно. Особистий прийом громадян у Чоповицькій селищній раді здійснюють Чоповицький селищний голова, секретар селищної ради, керуюча справами виконавчого комітету селищної ради, в.о. старости.

Протягом 2019 року до Чоповицької селищної ради  надійшло 1680 звернень громадян, що на 166 звернень  або на 11% більше ніж у 2018 році. Є письмові звернення та усні,  отримані на особистому прийомі громадян. Письмових звернень у звітному році було 969 (57,7%), на особистому прийомі громадян надійшло 711 звернень (42,3%). Усі звернення розглянуті; 1645 вирішено позитивно, по  35 – дані роз’яснення і рекомендації.

У 2019 році було 5 колективних звернень (2018р. – 7 ).

До селищної ради  люди зверталися з різними питаннями. Найбільше людей турбували питання соціального захисту - 618 звернень (36,8% від загальної кількості звернень), аграрної політики та земельних відносин - 283 звернення (16,9%),  охорони здоров’я - 154 звернення (9,2%). Також  були звернення іншої тематики:

- сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей - 127 звернень (7,6%);

- праці і заробітної плати - 63  (3,8%);

- забезпечення дотримання  законності та правопорядку - 58 (3,5%);

- комунального господарства - 54 (3,2%);

- транспорту і зв’язку - 37 (2,2%);

- освіти - 34 (2%);

- екології  і природних ресурсів - 33 (2%);

- житлової політики - 31 (1,8%);

- інші.

Щодо категорій громадян, які зверталися до селищної ради,  переважають ветерани праці (532 чол. або 31,7 % від загальної кількості). Протягом січня – грудня 2019 року надійшло звернень  від  «дітей війни» - 321(19,1%), від людей з інвалідністю – 312 (18,6%), від учасників  та інваліді війни, учасників бойових дій – 198 (11,8%), від  членів багатодітних  сімей, одиноких  матерів, матерів-героїнь – 186 (11,1%), від  учасників ліквідації  аварії на ЧАЕС – 126 (7,5%).