УВАГА! У Вінницькій області зареєстровано випадок захворювання на грип птиці.

Дата: 21.01.2020 15:13

УВАГА! У Вінницькій області зареєстровано випадок захворювання на грип птиці.

Малинське районне управління головного управління головного управління Держпрродспоживслужби в Житомирській  області інформує, що відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 18.01.2020 в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 19.01.2020 встановлено діагноз на грип птиці.

Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої до здорової птиці та закінчується 100% загибеллю. До хвороби сприятливі усі види птиці.

Клінічні ознаки характеризуються посинінням гребеня та сережок, загальним пригніченням, набряками, ураженням дихальних органів (хрипким диханням) та шлунково-кишкового тракту (діарея).

Джерелом інфекції являються дикі та синантропні птахи (голуби, ворони, горобці, дикі качки), особливо водоплавні.

Лікування пташиного грипу не розроблено.

Застереження:  - якщо ви хочете вберегти свою птицю, необхідно обмежити її вигул та  контакт з дикими птахами;

• не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;
  • проводити систематичну чистку, а в подальшому дезінфекцію приміщень, де утримується свійська птиця;
  • використовувати для годування птиці виключно безпечні корми, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів та ін.);
  • на вимогу представників ветеринарної служби району надавати домашню птицю для огляду;
  • про всі факти захворювання або загибелі птиці слід негайно повідомляти у ветеринарну службу району по телефону 5-15-53.

Начальник управління                          В.Ф. Гвоздецький