Отримати перший документ дитини одразу в пологовому – легко

Дата: 15.11.2018 09:36

Майже три роки на Житомирщині успішно функціонує сервіс, ініційований Міністерством юстиції України, який дає змогу батькам отримати свідоцтво про народження дитини, без черг та додаткових довідок, безпосередньо в пологовому будинку. Ця процедура відбувається протягом доби після того, як батьки визначаться з ім’ям новонародженого.

Протягом 10 місяців поточного року у 19-ти закладах охорони здоров’я області щасливі батьки отримали 4260 перших документів своїх немовлят. А це становить 60 відсотків від загальної кількості народжень. Торік цей показник був дещо меншим – фахівці відділів державної реєстрації актів цивільного стану вручили батькам 3822 свідоцтва про народження (53 відсотка).

Однак не лише таку послугу можна отримати  в пологовому будинку, а й подати документи для реєстрації місця проживання новонародженого. Такою можливістю у цьому році скористалися батьки 1814 малюків, що на 315 заяв більше, ніж поданих торік.

Такі показники обнадіюють і є переконливим аргументом на користь існування сервісів Мін’юсту, які покликані зробити адміністративні послуги зручними і доступними.