#безбар’єрність: Неля Ковалюк провела аудит доступності у Семенівській територіальній громаді. ФОТО. ВІДЕО

Дата: 23.10.2024 15:40

Днями Представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській обласній військовій адміністрації Неля Ковалюк провела аудит доступності у Семенівській територіальній громаді. Разом зі своєю командою вона перевірила доступність будівель Семенівської сільської ради та Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Під час аудиту експерти надали практичні рекомендації щодо створення безбар’єрного простору.

«Ми вперше проводимо перевірку безбар’єрного середовища у сільській місцевості. Вражає, що Семенівська ТГ, не маючи зовнішньої підтримки та експертів з цієї проблематики, самостійно виконала значну роботу, і це помітно. Будівля сільської ради вже адаптована для маломобільних груп населення», – зазначила Неля Ковалюк.

Центр первинної медико-санітарної допомоги також відповідає вимогам доступності: приміщення облаштоване безпороговим простором, зручною вбиральнею, а також тактильними смугами для осіб із порушеннями зору. У центрі надаються медичні послуги для мешканців 14 населених пунктів громади.

Неля Ковалюк наголосила, що керівництво Семенівської ТГ добре розуміє важливість інклюзивності й системно працює над її впровадженням. Під час зустрічі вона також ознайомила присутніх з посібником «Чому доступність є важливою», де надано рекомендації з облаштування інклюзивного середовища.

Керівниця Центру надання соціальних послуг Семенівської сільської ради Тетяна Носова поділилася успіхами громади в цьому напрямку, зазначивши, що всі працівники соціальної служби пройшли навчання по безбар’єрності.

«Ми неодноразово опрацьовували питання безбар’єрності. Спільними зусиллями разом з підрядниками провели аудит 14 комунальних будівель, щоб зрозуміти, над чим потрібно працювати далі і які ресурси для цього необхідні. Тому вирішили звернутися за підтримкою до експертів, адже питання створення доступного середовища сьогодні надзвичайно актуальне», – підкреслила Тетяна Носова.

Детальніше про результати аудиту та подальші плани громади щодо створення безбар’єрного простору — у відео.