#Кешбек: Мінекономіки затвердило перший перелік техніки для компенсації 15% вартості

Дата: 23.10.2024 12:24

Міністерство економіки підписало перший наказ про перелік техніки та обладнання вітчизняного виробництва, покупцям яких держава повертатиме 15%. До нього увійшла продукція дев’яти українських виробників. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Компенсація 15% нараховуватиметься на продукцію таких підприємств:

• АТ «Черкаський автобус» (Черкаси) — на автобуси та вантажівки;
  • ТОВ «ЕВЕРЛАСТ» (Одеса) — на напівпричіп-цистерну для нафтопродуктів;
  • ТОВ НВП «Агромашінвест» (Дніпро) — навантажувач FARMER;
  • ТОВ «СПД ПЕТРОВ» (Запорізька обл.) — 11 видів причепів;
  • АТ «Ельворті» (Кропивницький) — компенсація вартості екскаватора-навантажувача ELEX;
  • ТОВ «Велмаш-Україна» (Харківська обл.) — причепи, напівпричепи, причепи-платформи, маніпулятори (9 позицій);
  • ТОВ «Карат-Ліфткомплект» (Київська обл) —  шість модифікацій ліфтів;
  • ТОВ «Завод Євроформат» (Київ) — три модифікації ліфтів;
  • ПП «Транс-Авто-Д» (Хмельницька обл.) — 33 позиції причепів та напівпричепів.

Заступник Міністра економіки Андрій Телюпа повідомив, що до наказу увійшли підприємства, які подали заявки протягом першого тижня після запуску програми.

Покупці можуть отримати 15% компенсації (без урахування ПДВ)  за придбання енергетичного, колісного, будівельного та спеціального обладнання.

Для виробників, щоб взяти участь у програмі потрібно:

• подати електронну заявку до Мінекономіки;
  • надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці.

Після перевірки Мінекономіки товари будуть включені до публічного переліку, інформація з якого передаватиметься банкам для реалізації програми.

Для покупців:

• оплатити техніку та обладнання через уповноважений банк;
  • подати до банку заяву на компенсацію разом із копією платіжного документа та актом прийняття-передачі.

Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати в поточному році, за умови подачі заявки до 5 грудня. На техніку, придбану після 1 грудня, компенсація буде нараховуватися в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності бюджету.

Довідково. Державна політика «Зроблено в Україні», започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для  розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари.  Адже підтримка виробників — це збільшення виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет і на підтримку ЗСУ.