Виїзне засідання Ради регіонального розвитку Житомирщини
25 лютого 2019 року у Чоповицькій селищній об’єднаній територіальній громаді відбулося виїзне засідання Ради регіонального розвитку при Житомирській ОДА. Засідання Ради вів Гундич Ігор Петрович – голова Житомирської обласної державної адміністрації. На порядку денному були питання підсумків децентралізації та перспектив розвитку на 2019-2021 роки. У роботі виїзного засідання Ради взяли участь депутати Житомирської обласної ради Диняк С.В. та Перегуда В.П., голова Малинської райдержадміністрації Кисельчук Д.В.
Про підсумки впровадження реформи децентралізації в області у 2015-2018 роках та перспективний план розвитку Житомирської області на 2019-2021 роки інформував Гундич І.П., голова облдержадміністрації. Нині Житомирська область є лідером у впровадженні децентралізації. Майже 70% населення області проживає в об’єднаних територіальних громадах. Фінансова децентралізація дала можливість спрямовувати кошти на об’єкти соціальної сфери, які раніше фінансувалися за залишковим принципом. Владі є чим пишатися, є реальні результати і досягнення. За рік відновили 100-річний театр у Бердичеві; на базі «Лісового берегу» створили Центр вертебрології і реабілітації; придбали для обласної лікарні МРТ, КТ; закупили дороговартісний ангіограф; у 2017 і у 2018 роках відкрили інфарктний центр та інсультний центр; реконструювали відділення для чорнобильців; відкрили два відділення гемодіалізу; у рамках програми Президента України «Сільська медицина» розпочато будівництво 21 амбулаторії; утеплили 30 шкіл; придбали 54 «шкільні автобуси»; відновили 21 дитячий садочок; відкрили 28 спортивних майданчиків із штучним покриттям та інше. У минулому році вперше запровадили ініціативу «Засвітимо Житомирщину» і освітили 80 населених пунктів. Багато справ розпочато, багато роботи ще попереду. Загалом на проекти розвитку цьогоріч держава уже виділила понад 1,3 мільярди гривень, субвенцію на автобуси і транспорт для ІРЦ, понад 33 мільйони гривень – на інтернет у сільських школах, понад 26 мільйонів гривень – на облаштування туалетів (зручностей) у школах.
Про підсумки соціально-економічного розвитку громади, якісні показники впровадження реформи децентралізації та перспективний план розвитку громади на 2019-2021 роки доповідав Чоповицький селищний голова Філоненко Михайло Миколайович. З інформацією селищного голови можна ознайомитися ТУТ.
У ході обговорення питань порядку денного жителі громади піднімали питання розвитку КУ «Чоповицький селищний центр первинної медико-санітарної допомоги», який на сьогодні обслуговує мешканців громади та ряду населених пунктів інших сільських рад району.
За підсумками обговорення одноголосно затвердили план розвитку Чоповицької громади на 2019-2021 роки та його включення до перспективного плану розвитку Житомирської області на 2019-2021 роки