Державне майно повинно ефективно використовуватися для розвитку Житомирщини, – Віктор Градівський
Сьогодні, 15 липня, відбулася робоча нарада регіональної робочої групи з питань ефективності використання державного майна в Житомирській області.
Нарада пройшла під головуванням заступника голови Житомирської облдержадміністрації Віктора Градівського та за участю представників Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА, Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях.
Головною темою засідання було обговорення підготовки пропозицій щодо передачі об’єктів, які знаходяться на балансі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та не використовуються в його діяльності для приватизації.
За підсумками наради учасники надали відповідні документи для подальшого вивчення та доопрацювання.
Довідково. Всього на території Житомирської області несуть води 2818 річок, загальною довжиною 13,7 тис.км, із них 8 середніх – це Тетерів, Случ, Ірпінь, Ірша, Ствига, Уж, Уборть, Словечна, решта – малі та струмки довжиною менше 10 км, на них побудовано 44 водосховища та 1826 ставків.
На даний час в області нараховується 425 тис.га меліорованих земель, із них гончарним дренажем – 296,9 тис.га, у тому числі 188,1 тис.га з двобічним регулюванням. Кількість осушувальних систем становить 380. Балансова вартість меліоративних фондів складає 1,5 млрд грн. Протяжність каналів усіх систем 13,6 тис.км, у тому числі внутрішньогосподарських – 6,5 тис.км. На цих каналах побудовано 13,2 тис. гідротехнічних споруд, половина з яких на внутрішньогосподарських системах.
Меліоровані землі використовуються 313 колективними сільськогосподарськими підприємствами, 110 фермерськими господарствами та 56937 громадянами, яким надали землі у користування.