A A A K K K
для людей із порушенням зору
Чоповицька громада
Житомирська область, Коростенський район

Булінгу треба протистояти уже сьогодні

Дата: 16.05.2019 09:32
Кількість переглядів: 607

Фото без опису

          Діти різні за своїм характером, багато хто чутливий і досить близько сприймає слова оточуючих до серця. На жаль, такі школярі найчастіше стають жертвами цькування. Знущання над ними приносить задоволення агресору, особливо він щасливий, коли зміг довести однолітка до сліз.

         У результаті дитина (жертва) замикається в собі, плаче без пояснень, втрачає апетит, не цікавиться звичайними для неї речами, стає флегматичною. Якщо насилля тривале, тоді така дитина ще більше  віддаляється від родини, часто гуляє наодинці, у неї з’являється агресія.

        І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях – привід сплатити чималий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

      Реалізуючи загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг,  орієнтовану на дітей та їхніх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг» визначили на законодавчому рівні та прописали у Законі України «Про освіту», в Кодексі України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

         КУпАП доповнено статтею 1734 про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». В ній зазначено, що булерів (так назвали тих, хто вчиняє булінг) або їх батьків варто штрафувати чи відправляти на громадські роботи.

           За булінг, вчинений дітьми до 16-ти років, відповідають батьки або опікуни. За перший випадок булінгу – від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг, вчинене групою осіб, – від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.

            З настанням 16-річного віку до кривдника мають застосовуватися санкції Кримінального кодексу України, якщо в його діях є ознаки складу злочину. У випадках особливо жорстокого поводження кривдника з жертвою кримінальна відповідальність настає з 14-ти років.

            Довідково. У І кварталі поточного року на Житомирщині було складено 7 протоколів про булінг: два на дітей і 5 – на їхніх батьків. Станом на 7 травня 2019 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень є чотири постанови районних судів Житомирської області у справах, пов’язаних з булінгом: дві – по статті 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення (булінг (цькування) учасника освітнього процесу) та дві по статті 184 КУпАП (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь